om os

Sailing Ships.nl er et uafhængigt bookingkontor for charterskibe. Vi har det største udvalg af skibe på landsplan og kan derfor tilbyde det bedst egnede skib til enhver forespørgsel. Når du bestiller hos os, betaler du samme faste pris som andre steder. Vejledt af de bedste råd. Vores medarbejdere kan træffes på telefon på hverdage fra 8.30 til 17.00. De hjælper dig gerne med deres faglige viden i din søgen efter et passende skib og informerer dig gerne om de mange muligheder.

Zeilende Ships.nl er et datterselskab af Sleeping Ships bv. Virksomheden startede for 20 år siden i Franeker og er gennem årene vokset til en stærk, pålidelig partner i charterverdenen.

Vi vil gerne introducere os til dig:

Mark Jongedijk, administrerende direktør
info@slaapschepen.nl

Anja Veenendaal, salg fritid
anja@slaapschepen.nl

Anita ten Velde, salg fritid
anita@sleepingships.nl

Marlous Moen, salgsforretning
marlous@slaapschepen.nl

Laura Steringa, Human Resources
laura@sleepingships.nl

Titia Huisman, bogholderi
titia@slaapschepen.nl

Marianne Smit, bogholderi
marianne@sleepingships.nl 

Carina Hensbroek, SEO / content manager
carina@slaapschepen.nl

ZeilendeSchepen.nl

Hældningsrampe 3b
8912 AL Leeuwarden

Telefon 0517-20 10 23
www.zeilendeschepen.nl
info@zeilendeschepen.nl